Inspiracje: Boho

/
0 komentarzy
/
5/12/2016
                Moda na styl Boho przewija się już kolejny sezon. Można śmiało stwierdzić, że trend ten na stałe wpisał się w klimat lata, plenerów i muzycznych festiwali. Boho swoimi korzeniami sięga do lat 60-tych i rodzącej się wówczas kultury hipisowskiej, która była synonimem pacyfizmu, wolności, buntu, miłości do świata, ludzi, natury i rocka. I chociaż w dzisiejszej interpretacji tego trendu próżno doszukiwać się aż  tak głębokiej ideologii, to jednak współczesny sposób ubierania się w stylistyce boho wciąż oddaje klimat pierwszego przystanku Woodstock. Ale nie tylko. 
           
         Styl dzieci kwiatów uważany był za niedbały i niechlujny, natomiast dzisiejszy styl Boho znacznie ewoluował idąc w stronę elegancji i szyku, bo współczesna hipiska, to kobieta Boho Chic,  która do perfekcji opanowała umiejętność łączenia elementów vintage i glamour, dzięki czemu jest bardzo stylowa i zarazem kobieca. 
             
            Mnie natomiast najbardziej inspiruję wersja boho rock, naturalność z rockowym sznytem. Ikoną w tym klimacie, jak dla mnie jest wokalista zespołu Aerosmith Steven Tyler. Totalny eklektyzm, czyli połączenie rocka, hipisowskiego ducha lat 60-tych, barokowego przepychu z domieszką etno dodatków, miksem zwierzęcych printów i magią cygańskiej bohemy. Mieszanka wybuchowa nie do podrobienia.

źródło www.vejasp.abril.com.brźródło www.dailymail.co.uk


 źródło www.billboard.com
źródło www.blog.freepeople.com
Roberto Cavalli źródło www.vogue.com
źródło pinterest

Anja Rubik Free People źródło www.blog.freepeople.com

Podobne posty:

Brak komentarzy: