Dorosłe Dzieci

/
0 komentarzy
/
4/21/2015

                      Z domu wyniosłam kilka wartości, chociaż w życiu, nie wszystkie mi się przydały, dlatego, że życie dorosłego, to nie to samo, co myślenie o życiu dorosłym. Wszystko jest z trochę innej perspektywy. Czasem to kwestia dopasowania, a czasem drogi pod prąd. Nie ma jasnych reguł. Osobiście jestem osobą wierzącą, ale nie po katolicku. Oprócz wiary w Absolutne wartości, mam kilka swoich przyziemnych ideałów, którymi kieruję się każdego dnia. A oto kilka moich przykazań.

1. Kiedy rano otworzysz oczy, wstań od razu, każde następne jeszcze 5 minut, spowoduje, że dwa razy mocniej przykujesz się do łóżka.

2. Kiedy czujesz, że jakaś czynność zaczyna Cię już męczyć, zostaw ją, robota byleby już to skończyć zawsze kończy się fatalnie.

3. Większą sztuką jest czasem ugryźć się w język, niż wykrzyczeć to, co ślina na język przyniesie, no chyba, że wsiadając do autobusu kierowca zamyka drzwi w połowie Twojej drogi!

4. Nie daj się zwieść, nie wszystkie starsze Panie są miłe i kulturalne, także miej się na baczności jeśli z przyczyn od ciebie niezależnych (choroba lokomocyjna, zasłabnięcie ect) nie ustąpisz takiej miejsca, bo na pewno nie będzie próbowała tego zrozumieć.

5. Pamiętaj, myślenie o tym, że musisz coś zrobić, trwa zazwyczaj dwa razy dłużej niż czas, który potrzebny jest na wykonanie danej pracy, dlatego nie myśl za długo, tylko bierz się do roboty!

6. Zawsze warto być kulturalnym człowiekiem, ale jeśli w jakimś urzędzie przez trzy godziny odsyłają cię z kwitkiem z pokoju do pokoju, masz prawo się wk....według starej zasady wszystko ma swoje granice.

7. Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Dobro wraca, nawet jeśli zazwyczaj wybiera okrężną drogę.

8. Nie oceniaj książki po okładce, czasem największy dziad  bywa honorowy.

9. Jeśli twoja jednorazowa maszynka do golenia jest ciągle wielokrotnego użytku, to nie dziw się, że zamawiając w kawiarni białą kawę, kelnerka zapyta, czy podać ją z mlekiem. Wbrew pozorom wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

10. Dobre życie, to nie zawsze szczęśliwie życie. Szczęśliwe życie, nie zawsze bywa dobre. Bez względu, na to, w której jesteś sytuacji, pamiętaj, że szczęście wypływa ze środka, więc zanim spróbujesz pokochać świat, pokochaj najpierw siebie, to jedyny, właściwy kierunek. W drugą stronę, to niestety nie działa.

bluzka Mohito Gold label
spódnica uszyta przeze mnie
kurtka Mango
torba SH

photo Zielony Wąż


Podobne posty:

Brak komentarzy: